Avatar uživatele
karel123

grafická karta 64bit vs 128bit jaký je mezitím rozdíl?

koupil jsem na aukru graf s 512mg ale má jen 64 bit chtěl jsem ji hry ale slyšel sem že to asi nebyl dobrý nápad :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3342 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Pokud jde o hry, neporadím – já hraju šachy a nebo mariáš – na stole…
😉

Rozdíl mezi 64 bit a 128 bit…
Jde o šířku sběrnice – tedy o (maximální) množství dat, které je schopna karta zpracovat během jednoho ´taktu´. Jednoduše (a zjednodušeně!) – při stejné taktovací frekci zpracuje 64b karta polovinu dat vůči 128b.
A – jak píšu, ohledně her ti neporadím (nehraju), ale 64b karta je v dnešní době na náročnější grafiku zcela nepoužitelná.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Je to tak, jak píše gecco, šířka paměťové sběrnice. Pro hry bych doporučoval kartu s alespoň 192bit šířkou. Velikost paměti je naprosto podružná, 1 GB bohatě stačí, leckdy i polovina. Svou kartu vždycky můžeš vyzkoušet a nevyhovuje-li, zase prodat ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
karel123

Tak to je asi v haji, já myslel že si konečně zahraju GTA4 na pc a nakonec si stejně nezahraju? sem si asi moc nepomohl no :)

před 3342 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Nepíšeš co je to za kartu. Obecně bych neházel flintu do žita a nejdřv to zkusil. Přinejhorším trochu snížíš detaily.

před 3342 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
karel123

grafika je NVIDIA GeForce 8400GS 512mg 64bit, PCI-E

je možnost že se třeba to gta 4 nebo crysis spustí? nižší detaily mi nevadí hlavně když to pujde :)

před 3342 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Podle požadavků pro GTA 4 (128MB, Direct X 9) by to stačit mělo. Nicméně je to karta na úrovni současného lowendu (jestli dobře koukám) . Crysis… nedokážu říct, zdá se že je nějak na úrovni (plus minus) min. req.

před 3341 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet