cvak

Google chrome Historie

Dobrý den měl bych problém včera jsem vypnul počítač a dnes ho znovu zapnul a jelikož jsem se potřeboval podívat na jednu stránku kterou jsem si včera prohlížel šel jsem do historie ještě historie ukazuje pouze dnešek nic víc ani nedejte kliknout na ikonu starší není tam.Nevíte co s tím?
Doplňuji:
Mam většinu času zapnutý Advanced system care a ohledně vypnutí chromu počítáč se prý vypnul sám a ohledně té historie tu už si tedy neprohlédnu?

Nejlepší odpověď
Bedy

Nemáte v počítači nějaký čistič, který se stará o čištění historie a jiných dočasných souborů internetových prohlížečů? Nebo je taky možné, že byl prohlížeč nesprávně ukončen – nemusel jste ho nějak násilně ukončovat přes Správce úloh?

Jen tak pod čarou – Google Chrome sleduje aktivitu svých uživatelů – co stahujete, jaké stránky navštěvujete apod. Možná by bylo lepší přejít na jiný internetový prohlížeč, například mohu doporučit Internet Explorer (nebo do starých Windows XP prohlížeč Opera).
Pro skalní uživatele Google Chrome mohu doporučit prohlížeč SRWare Iron, který je úplně stejný jak Google Chrome, ale na rozdíl od Google Chrome Vás prostě nešpehuje.
Doplňuji:
Advanced Systemcare doporučuju odinstalovat (předtím ještě skočit do nějakého toho centra obnovy, co nabízí a tam všechno, co smazal – týká se to zejména položek v registru, obnovit, protože to je docela agresivní čistič – často maže to, co by zrovna nemusel).

Advanced SystemCare je ve výchozím nastavení, jestli se to nezměnilo, nastaven tak, aby při zapnutí nebo vypnutí (teď nevím) čistil disk právě od těchto souborů jako historie apod. takže bohužel Vás zklamu, ale histoii si už asi neprohlédnete.

Po odinstalaci Advanced System Caru doporučím počítač udržovat buď jen integrovanými nástroji ve Windows, tj. programy Vyčištění disku a Defragmentace disku – názvy prozradí, co ty programy dělají.

A nebo bych sáhl po CCleaneru – ze zkušeností vím, že je to snad jediný čistič, který je bezpečný, navrch od toho Vyčištění disku umí čistit i registr – ale opravdu bezpečně – proto toho třeba tolik nesmaže nebo „neopraví“ jako programy typu Advanced SystemCare, ale zase je bezpečný a nemusíte se bát, že jednoho dne Vám Windows nenastartuje – i takové případy znám, kdy mi lidi donesli takto krásně „vyčištěný“ počítač. A nejen ASCčkem, ale i třeba Ashampoo WinOptimizerem a dalšími takovými „zázračnými“ programy.

K tomu CCleaneru pak na defragmentaci disku bych doporučil program Defraggler. Výhodou je, že defragmentuje rychleji, jak Defragmentace disku z Windows.

CCleaner stáhnete z http://www.slu­necnice.cz/sw/ccle­aner
Defraggler z http://www.slu­necnice.cz/sw/de­fraggler

Při instalaci odmítněte instalaci Seznam lištičky, Google Chrome nebo Google Toolbaru.

Další odpovědi
pavlos1113

pokud stahnes že slunečníce ten ccleaner tak si stahnes i vir,pozor na to,špatně ti bedy radi

Bedy

Srovnání Google Chrome a SRWare Ironu zde: http://www.zdar­ma.org/1018-srware-iron-prohlizec-jako-google-chrome/

Bedy

Jakej vir, ty trubko? Je možné, že tvůj antivir má zrovna falešný poplach.

Bedy

Tady si můžeš přečíst, že uživatele na Slunečnici chrání ClamAV, což je antivirus – http://www.slu­necnice.cz/tex­ty/ochrana-clamav/

Navrch CCleaner je eden z nejpoužívanějších nástrojů pro čištění počítače a lze si jej stáhnout odkudkoliv, třeba z oficiálních stránek piriform.com