Vero

Golgiho komplex (nebo-li golgiho aparát) je: a) řídícím centrem b) syntet. centrem c) energetickým centrem

Učím se dálkově, takže hodně závisím na samostudiu a někdy si už nevím rady… :) Tady sem zas došla jen na to, že Golgiho aparát slouží k transportu, přechování a úpravě proteinů… Takže… za b) by bylo správně?
Doplňuji:
Chucky, moc děkuju! A hlavně za pochopení. Tak ať nám to studium jde!

Nejlepší odpověď
chucky

Golgiho systém – soustava velkých zploštělých měchýřků s množstvím malých měchýřků na periferii. Probíhá zde řada biochemických procesů,zejména úprava látek, které jsou vyměšovány z buňky. Endoplazmatické retikulum a Golgiho systém jsou syntetická centra buňky.
Dělám školu také dálkově, takže vím o čem mluvíš.Správná odpověd je b)http://www.bi­ology.webz.cz/bun­ka.php