VictoriaMag

Fyzikální síly

Proč nasazujeme kladivo na násadu nebo sekeru na topůrko tak, že násadou nebo topůrkem udeříme několikrát o o tvrdou podložku? Do papírové tašky dáme těžší nákup. Proč se při prudkém zvednutí může taška protrhnout?

Odpovědi
mosoj

Je to o kinetické energi, naprosto stejně, jako když narazíš autem do pevné překážky a nepřipoután vypochuduješ ven z auta i s oknem.
Doplňuji:
S tou taškou je to stejné ale obráceně .

VictoriaMag

Máme to rozumně vysvětlit do úkoly fyziky. A kinetickou energii jsme ještě neprobírali, takže by to mohlo souviset tedy s tou sílou, nebo tedy zákonem o setrvačnosti? že setrvačností kladivo snáze zajede do násady, když bouchneme?