Nikča

Fyzikální problém

Prosím pomozte mi s příkladem, vůbec si nevím rady…
Jak velkou práci musíme vykonat pro odtržení elektronu od protonu v jádře atomu vodíku, nachází-li se

  1. v základním stavu
  2. ve stavu s n = 2

potřebuju to pochopit a vůbec tomu nerozumím… :( prosím o pomoc, děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Poprvé se ponižuji s odkazem. Bohužel nemám po ruce žádnou literaturu s které bych to mohl nastudovat a práci jaderného fyzika jsem nevykonával.
Přesto by ten odkaz mohl pomoci alespoň k pochopení problému.
http://www.wi­kiskripta.eu/in­dex.php/Vazeb­n%C3%A1_energi­e_elektronu,_i­onizace,_exci­tace