Bercou

Poradíte s příkladem z fyziky?

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o pomoc při reseni příkladů. Míček je vyhozen svisle vzhůru silou 340 N.Do jake vysky doletěl? Napadlo mně to počítat přes hybnost, ale vždycky jsem se dostal do slepé uličky.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Věta, která je otázkou, končí otazníkem. Otazník vypadá takto:?
Domácí úkoly neděláme, napiš postup a výsledek a zde ti poradí zda je to dobře, či co děláš špatně.

Další odpovědi
Quimby

Uvědom si co potřebuješ a co znáš.
Víš, že házíš míček svisle vzhůru určitou silou.
Víš, že míček tedy vykonává nějaký pohyb
Víš, že se ten míček někdy zastaví = působí na něj nějaké zrychlení.
Chceš vědět, v jaké vzdálenosti se zastaví = potřebuješ dráhu.

Takže míček vykonává pohyb s nenulovým zrychlením, v určitém bodě se jeho rychlost rovná nule a ty chceš vědět v jaké vzdálenosti od počátku se tento bod nachází = dráha. Projdi si vzorečky. Konkrétně jsou potřeba dva, z toho co udává rychlost(která bude nula) si vyjádříš čas a dosadíš do vzorečku pro dráhu.

Napiš řešení a rád ti to zkontroluji.

talka

JájsemRaibek: Jsem slepá??? Dva dotazy MAJÍ otazník!!! Spíš bych opravila to zájmeno „mně“!

A v odpovědi CHYBÍ čárka: poradí, zda je to dobře,

JájsemRaibek

talko ano i ne, klikni na Upravil/a a zde uvidíš úpravu, kterou provedl editor na správné znění.
Původně to vypadalo takto:

Bercou

Zeptal/a se – 10.říjen 12:44
Fyzika vrh svislý vzhůru

Věda – Fyzika