Lenča59

Fyzika-napište prosím příklady

Vůbec nechápu převádění např. metrů na litry nebo na centilitry atd.. mám tu papírek s vysvětlením ale i tak si nejsem jistá jestli to chápu dobře. Prosím napište mi tu aspoň pět příkladů např.: 12,5 hl= ----- m

atd…doufám že to chápete, výsledky pak napíšu jako doplnění a vy pak doplníte co mám špatně…:-) děkuji

Odpovědi
Michal Kole

metr na litry nejde protože metr je délková jednotka a litr objemoá

metr __krychlový__ již lze převést na litry, protože je to jednotka objemová a má mocniu 3 a jsou zastoupeny všechny základní rozměry tělesa (délka a šířka což je plocha a násobeno hloubkou též výškou a to je již objem).

z m3 na litry je to děleno 1000 protože 1 dm3 je 1 litr a u krychlových jednotek je „převáděcí“ koeficient tisíc.

1 m3 = 1000 litrů (dm3)
1m3 = 1000 000 ml (cm3)