USAonly

Fyzika kladky 7.třída

1.Jednoduchý kladkostroj. Čtyři závaží (jedno 50g) zavěste na volnou kladku (kdo má k dispozici)

a)Jakou silou musíme působit na lano, aby závaží stoupalo?
b)Do jaké výšky se lano vyzdvihne, jestliže konec lana potáhneme o 10 cm

2.Náklad o hmotnosti 70 kg se při nakládání na vagon zvedá rovnoměrným pohybem do výšky 2,5 m pomocí pevné kladky.
Určete velikost takové síly.

3. Jakou silou F se napíná lano na elektrifikované železniční trati jeli hmotnost každého ZÁVAŽÍ 20 KG (15 ZÁVAŽÍ)

4.Jak velkou silou udržíš v rovnováze pytel cementu (50 kg) na volné kladce? urči velikost síly

Za každou pomoc děkuju

Nejlepší odpověď
darius

Jen se bifluj…

Další odpovědi
mosoj

http://www.walter-fendt.de/ph14cz/p­ulleysystem_cz­.htm