Andariel

Fyzika – jaký postup při řešení použít?

Poradil by mi někdo jak vypočítat tyto příklady? Učim se na příjímačky a toto jsou ukázková zadání pár z nich a nemůžu se dopátrat správněho postupu.

1 ) Určete délku hrany a elementární krystalické buňky ( mřížkovou konstantu ) hliníku. Jeho relativní atomová hmotnost Ar = 26,98. Hustota 2700kg.m-3. ( Na jednu buňku připadajé 4 celé atomy.

2 ) Z kapiláry o vnitřím průměru d = 2 mm odkapávají kapky o průměrné hmotností m = 25 mg. Jaké je povrchové napětí odkapávající kapaliny?

3 ) Skleněná koule o hustotě 2600 kg/m3 padá konstantní rychlostí v oleji hustotě 950 kg/m3. A viskozitě 0,021 Pa.s. Za deset sekund koule urazí dráhu 43 cm. Jaký je poloměr r skleněné koule?

Odpovědi
mosoj

Ne, napíši to upřímě. S příklady tady pomáhám, ale toto neznám a divil bych se kdyby to tady někdo znal. Vyřešit tyto příklady, by pro mně znamenälo ,se to z učebnic znovu naučit a můj čas je opravdu vzácný. Poznáš až budeš starší.
Ani nevím kde to honem hledat. Snad ve fyzikální chemii.

Zkus napsat co to je záporná číselná osa a uvidíš kolik bude ihned odpovědí!!!
od těch co neřeší !!

Na př. zde : Za nás jsem měl jenom učebnici a ještě jsem ji nemohl sehnat !!!!
Sehnat tyto tři odkazy zanamenalo 2 minuty činnosti!!

http://www.sbir­kaprikladu.cz/u­serfiles/5/fi­le/b39.pdf

http://kvinta-html.wz.cz/fy­zika/termodyna­mika/struktura_a_vlas­tnosti_kapalin/po­vrchove_napeti­.htm

http://www.it­.cas.cz/~uruba/doc­s/ZIE/viskozi­ta.pdf

tom004

Klidně to napíši po stopadesáté.Domácí úkoly se zde neřeší a už vůbec ne,když se připravuješ na přijímačky. Nauč se pracovat samostatně.