Psychotic

Fyzické tresty – ano nebo ne?

Naposled jsme tady tu otázku měli před dvěma lety, chce to aktualizaci. Zmoudřeli rodičové?

Nejlepší odpověď
led

Fyzické tresty sú posledným krokom po „mierovom“ dohovore. Nevidím dôvod, pokiaľ ste schopní deťom vysvetliť nevhodnosť ich správania, pristupovať k fyzickým trestom. Fyzické trestanie len dokazuje neschopnosť rodičov pri výchove detí.
Poučte sa napríklad zo stredoveku: za každý prečin voči zákonu (božiem, ľudskému) nasledoval fyzický trest, znížilo to „zločinnosť“? Nie, len sa zvýšila krutosť trestných činov.
Pri fyzickom trestaní dieťa zatvrdne a odmieta pravidlá, prijíma ich len zo strachu. Neskôr tento princíp násilia používa voči iným, slabším, čo plodí násilnosť geometrickým radom.

Další odpovědi
arygnoc

osobne priaznivcom výrazne voľnej výchovy nie som.
v detskej duši to totiž robí ľudovo povedané paseku.
každé dieťa potrebuje mantinely. a i keď skúša, kam až môže zájsť, musí byť istá hranica, po prekročení ktorej nasleduje trest.
deti, ktoré nie sú nikdy trestané, samy tápajú, nemajú ujasnenú svoju pozíciu a v podstate nevedia, kým sú.
hlavným problémom však je fakt, že necíti rešpekt ani k rodičom, a tak vlastne ani sami k sebe.

deti potrebujú cítiť, že ich máme radi.
preto svojich potomkov objímajte, maznajte sa s nimi, aby sa cítili v pokoji a v bezpečí. rešpektujte ich a buďte ich partnermi. budú tak sebavedomejšie a tiež odolnejšie proti vplyvom okolia.
a určite vám tak prepáčia, že im občas dáte na zadok. budú totiž vedieť, že je to z lásky, pre ich dobro.

používajte fyzický trest skôr len symbolicky.
malé dieťa môžete udrieť cez zadok, nikdy ale nie cez tvár alebo po hlave.
fyzicky rozhodne nikdy netrestajte deti mladšie ako jeden rok, ktoré ešte ani poriadne nechápu súvislosti.

fyzický trest berte ako posledný spôsob trestu, najprv sa snažte dieťaťu všetko vysvetliť, napomeňte ho, varujte, a keď neposlúchne, tak potom pristúpte k „jednej cez prdel“.

s „naplácaním“ sa to nemá preháňať.
časté fyzické tresty rozhodne nič neriešia, naopak dieťa nebude cítiť potrebu niečo zmeniť, keď dostane za maličkosť.

takže – fyzické tresty áno, ale s láskou.

niekomu sa toto spojenie nepozdáva, ale s láskou po deťoch matky vrieskajú, nadávajú im, hrešia ich, trestajú zarachom, odopretím hry, tv, vreckového, …

:-Q

postcd

někdy je nutné i fyzicky ukáznit malé dítě, fyzické tresty je však nezbytné provádět s láskou. pokud si dítě dělá co chce, je/bude ve skutečnosti neš´tastné a možná nebude poslouchat ani další autority jako jsou učitelé např.

anonym

Ne, žádné fyzické tresty

bliz

Ano ano a ještě jednou ano.

Fienir

Fyzické tresty jsou nástroje primitivů, kteří neumí vychovávat děti. Pokud si člověk pořizuje dítě proto, aby měl mazlíčka, ať si radši koupí psa.

Mirdas

Ne pro děti.
Ano pro kriminální recidivilisty.

Nevíteto?

Jestli si myslíš, že jim to hodně ubližuje tak existují i jiné formy jak někomu ublížit, než fyzicky! Když budou lidi dost „vynalézaví“ vymyslí slušnej psychoteror. Já si rozhodně nemyslím, že je to potřebné a bez toho to nejde, ale že existují horší (jiné) způsoby… Tělo se hojí rychleji než duše.
Někteří rodiče „trestají“ své děti tak, že jim říkají, že je nebudou mít rádi, že je nechtějí, že jim ničí život, odpírají jim projevy citu (mazlení,
usmíření), nebo s nimi měsíc nemluví, není to horší, dokonce VÍC zraňující, než jedna pouhá facka? A nad tím se často nikdo nepozastaví ☹…
Nejdůležitější je, i když dojde k jakémukoliv způsobu trestu, aby se děti CÍTILI milované!

led

arygnoc, :/i „No smoking“
aspoň pri deťoch nefajčite…
:)

arygnoc

:D

s cigaretou som sa narodil, s cigaretou som deti vychoval.
nevidím na to nič špatného.

zato matky prekrmujúce svoje deti sladkosťami ako smolíčka-palíčka, tak tým by som ruky polámal.

mimochodom, čo máte všetci proti fajčeniu?
neexistuje jediný mŕtvy, ktorý ma na úmrtnom liste ako príčinu smrti fajčenie (na rozdiel od napr. obezity).
tak o čo ide?

:-Q

led

cez ten dym nie je vidno, je to ako blúdenie v mrakoch…

arygnoc

:DD

musíte z oblakov zostúpiť medzi nás, obyčajných ľudí, čo smrdíme i peklom.

;) :-Q

anonym

postcd jak člověk zmátí druhého člověka s láskou? Když dítě neposlouchá, není to jeho vina, tak proč by zato mělo být bito?

arygnoc

keď dieťa neposlúcha, či je to teda vina?

výchova dieťaťa je (veľmi zjednodušene) pre dieťaťa pochopenie nejakých štandartov – toto sa smie a toto nie.
prekročenie týchto standartov sa trestá, napr.:
horúca žehlička páli – ak si to vyskúšal, pochopil si, že som mal pravdu (keď som ťa varoval). a to mám aj v ostatnom a preto to rešpektuj a prijímaj ako fakt. ak to nemieniš rešpektovať, budeš sa páliť dovtedy, kým to nepochopíš [trest].

na vine je dieťa, ktoré odmieta pochopiť prosté fakty – žehlička páli.

ale v živote nie je všetko tak jednoduché, ako pálenie žehličky (teda rýchlo pochopiteľné), a niektoré štandarty všeobecne prijímané ako správne si dieťa musí osvojiť i za cenu pochopenia, že ich nerešpektovanie prináša trest.

:-Q