JájsemRaibek

Furt machrujou co maj za satelity a jiné šmírovací systémy, proč je nepoužijí?

Tak mě nějak napadlo např. při zřícení toho francouzského letadla nebo u jiných zmizení, proč nepoužijou ty svoje špionážní satelity?
Ukazujou, jak si pomalu prohlížej holky nahoře bez na pláži a pokud jde o něco takového jako záchrana tak je nepoužijí.
A co takhle zpětné obrázky? Jdou nebo nejdou? Nebo se data nikde neukládají a tak se zpětně podívat nelze?

Nejlepší odpověď
Pepa88

Ona to není taková sranda jak si představuješ…

Na jedné české univerzitě se třeba pracuje na softwaru pro rozpoznávání míst na mapě ze satelitních snímků (typově, ukážeš obrys rybníka a algoritmus Ti má najít lokaci), ale ona to není taková sranda a zpracování provádí výpočetní clustery třeba několik dní a to mluvíme o statickém rybníku… Teď si představ malinké letadlo, kterých je všude mrak, jsou všechna stejná a ještě se pohybují…

JájsemRaibek

Tím zpětně mám na mysli to, že např. před hodinou tam stálo nějaký auto a pokud maj tak dobrou optiku, tak určitě by věděli jaké. No a nyní tam leří třeba někdo zabitej.
To nejde se na to takto podívat?

led

To ide, ale v prvom rade musia vedieť, kde hľadať. Ak je niečo kryté zvrchu tak sa to hľadá veľmi ťažko. Na to len optika nestačí, musí sa zmerať zmena teploty a ďalšie parametre.
Tie satelitné zábery sexu, či naháčov su robené v zhora neclonenom voľnom priestore.