Vrabcice

Funkční nadstavba chůze

Můžete mi, prosím někdo vysvětlit, co je to „funkční nadstavba chůze“? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

V lékařském slovníku jsem našla jen pojem
funkční chůze. Je to předstíraná, teatrální chůze bez organického podkladu, vždy jen v přítomnosti druhých osob. Pacient chodí po zúžené bázi jako horolezec, nebo různě kříží dolní končetiny při chůzi, padá opatrně v místě očekávané záchrany. F. chůze i postoj jsou příznakem hysterie.
Nadstavba znamená něco nad něčím. Nejsem lékař, takže nemohu blíže vysvětlit.

Zdroj: http://lekarske­.slovniky.cz/po­jem/funkcni-chuze