Heřman

Funkce v programu OpenOffice.calc .

Potřebuji zjistit funkci v tabulkách na určení kdy ses narodil postup:
Otevřete OpenOffice.calc > do buňky A1 napište kolik vám je let > do buňky A3 napište =2012-A1 a klikněte na Enter (na klávesnici). Já bych potřeboval zadat do buňky A3 aby mě ukázalo i den-měsíc-rok. Kdy byste to nevěděli tam mě prosím napište kdo by to mohl vědět nebo kdo to umí na mail zdenek.herman5@gmail.com .

Odpovědi
arygnoc

musíte bunky naformátovať na dátum – dá sa tam zvoliť čo potrebujete, včítane dňa v týždni, mesiaca (krátky/dlhý formát) a pod.
Musíte chvíľku experimentovať (fakt iba chvíľku) a nájsť si, čo Vám vyhovuje.
Dôležitý je ten FORMÁT bunky.

Lucaso

Takhle to asi nepůjde, Calc s tím počítá jako s obyčejnými čísly. To byste musel zadat i co je dnes za den, měsíc a rok podle mě.. Nevím, tohle bych musel asi někde zjistit nebo spíše od někoho..