Strange

funkce letadlo v placatém mobilu. ví někdo jak to funguje, jestli je to o nedostupnosti v gsm?

Doplňuji:
Internet používám, i když je zobrazena ikonka letadla. Jde mi o to, aby mě nikdo nevolal.

Nejlepší odpověď
Rohlik

Wifi lze ovšem zapnout i během funkce letadlo. Jedná se hlavně o vypnutí GSM/3G/2G sítě, která by mohla ovlivnit přístroje v letadle.

Další odpovědi
cochee

Ano, přesně tak a není to jen v „placatém“ mobilu, stejně to funguje ve všech mobilech s funkcí „letadlo.“ Jsou vypnuty vysílací/přijímací části mobilu (tedy i případné wifi a bluetooth), protože hrozí nebezpečí ovlivnění přístrojů v letadle.
Doplňuji:
ad Doplněna: ano, s mobilem v režimu Letadlo se ti nikdo nedovolá, jevíš se jako nedostupná/s vyp­nutým mobilem.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muzu-mit-na-palube-letadla-spusteni-telefon