Fungují v dnešních vlacích ČD 1. třídy nějaké rozvážky jídla/pití, či je to spíše vzácnost nebo výsada v zahraničí?

Znáte přímo nějaký typ vlaku, který to v ČR má? Kterou trasu jezdí?

Nejlepší odpověď
Quimby

Na trase České Budějovice-Praha už to tak funguje pár let a rozváží v celém vlaku, nejen v 1. třídě.

Další odpovědi
Dochy

Rozvážky jsem zažil na rychlíku ČB-Praha (jeden člověk s pojízdnou skříňkou přesně na uličku rychlíku). Některé EC/IC mají řazen jídelní vůz. Pendolíno snad má nějaké základní občerstvení v ceně vč. servisu (úroveň podle zaplacené vozové třídy) – myslím, že se pokusili inspirovat SA busama, ale nevím co jim z toho vydrželo dodnes.

gecco

Myslím, že tuto službu nabízí snad každý rychlík ČD (u konkurence je samozřejmostí stevard/ka v každém vagoně), když se koukneš na IDOS, najdeš to v popisu vlaku (viz odkaz – dole)…
http://jizdni­rady.idnes.cz/dra­ha/?p=3v1fUvqbwBHd:qCG8C­KxN4sr81hvhR3Lty­um4R:J8fhnDlcmSI­YtCuefCl254YEV­FDTRovTBcF2DTKmEL2­4R3wj2NSqLiF:b6ZkEH­g4w.p4rd77pB9V9­5WmsfQbH4j4tr:PTE8j9tI1aN­Rb9nX6d8lhozQ7f2WO0vfV:C­YQ9XGY-
😉

Lamalam

Na trase Děčín – Ústí – Praha to v některých vlacích funguje. Nejenom v 1., ale i v 2. třídě.

df

Leo Expres dava pro cestujici se zakaznickou kartou plechovku kofoly a tiskoviny zdarma na vsech trasach. V pendolinu davaji zdarma vvodu v pet lahvi a tiskoviny. Regioget v autobusech teple napoje jako kava caj kapucino horka cokolada zdarma + tiskoviny.

Lilienka

Rychlík Bohumín – Brno R8×x jezdí stevardka projíždí celým vlakem a nabízí k zakoupení horké nápoje, cukroví bagety
jídelní vůz má skoro každý rychlík

kelley

Vlaky ČD EuroCity mají rozvážku v celém vlaku, nejen v 1. třídě, RailJety mají jídelní vůz. Není to vzácnost ani výsada zahraničí.