Lurius

Fungují takto košíky v internetových obchodech?

Může si někdo koupit zboží které mám již v košíku a nestihl jsem ho zaplatit? Myslím že se mi to už stalo

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Pokud to máš jen v košíku, tak ti to může vyfouknout někdo jiný. Košík není rezervace. Je to jen vybrání zboží předtím než se ho rozhodnež závazně objednat.

To, že ho máš v košíku nikdo nevidí, myslím, že ani majitele/správci toho e-obchodu.
Tohle je takové neoficiální „zabukování.“ Zboží z evidence obchodu zmizí až si ho objednáš, do té doby si ho může koupit každý.

Další odpovědi
Frontinus

Záleží na tom, jak je udělaná databáze zboží. Technicky není problém zařídit, aby zboží vložené do košíku z nabídky zmizelo a po definované neaktivitě zákazníka se vrátilo do nabídky. Jenže to má smysl jen když je každý kus unikátní a lze očekávat „boj“. Takže například jízdenky s místenkou se při výběru jedním zákazníkem po nějakou dobu blokují, zatímco u prodeje dejme tomu ponožek by to jen komplikovalo život (obchodu).

Mně se to také jednou stalo, dokonce vyfouknutí knihy z antikvariátu jsem zjistil až když jsem si pro knihu přišel.