dust8

Fungují nějaké programy, tak že při vybítí notebooku na určitou hodnotu baterie např.10% automaticky vypnou systém?

Nejlepší odpověď
Edison

Je to základní vlastnost OS. Dokonce se daj nastavit hodnoty a reakce zpravidla na dva stavy. Netřeba jakýkoli další program.

Další odpovědi
Arne1

Ano, takový program je součástí operačního systému

anonym

není vhodné automaticky vypnout systém ale automaticky jej hybernovat abys nepřišel o rozdělanou práci … systém v případě nízkého stavu baterie uloží obsah RAM na disk který jej uchová i po vypnutí a počítač následně vypne. Druhá možnost je přejít do úsporného režimu kdy je napájena pouze RAM, což obvykle baterie zvládne ještě několik hodin i když je už téměř vybitá. Okamžité vypnutí se ztrátou všeho ale není úplně rozumné. Všechny os toto umožňují nastavit v rámci nastavení napájení a uspory energie.