Complex

Fungují ješte Davidiáni?

Nejlepší odpověď
annas

Jedna moderní inkarnace pobočky Davidians existuje pod vedením Charlesa Pacea, stoupence Ben a Lois Roden, který byl od poloviny 70. let členem pobočky Davidianů. Pobočka Pán – naše spravedlnost je legálně uznávaná denominace s 12 členy. Pace tvrdí, že Koresh zkrotil biblické učení tím, že ovládal více než tucet dětí a ženy členů.

Pace cítí, že Pán „mě pomazal a mě ustanovil za vůdce“, ale tvrdí, že není „prorok“, ale „učitel spravedlnosti“. Stejně jako pobočka Davidianů pod Koreshem, tato inkarnace čeká na konec časů."

O postoji Adventistů k této skupině se dovíte víc v odkazu.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Branch_Davi­dians