_136

Fungují/fungovaly, nebo existují/existovaly u nás v bytech/domech oddělené kohoutky stejně jako v Anglii?

Fungují(fungovali) nebo existují(exis­tovali) takovéto oddělené anglické kohoutky i v českých bytech a domech?

Odpovědi
Dochy

V životě jsem to tak neviděl (jinde než v anglii) Ale přemýšlím o hybridu 😉 Až budu zařizovat vodu tak ke dřezu termostatickou baterii a vedle kohoutek na studenou vodu.

Edison

Ano.

dudu

Textilní výroba ve Svitávce měla svou tradici od počátku 19. až do konce 20. století. V městysi Svitávka se z této doby nachází dvě významné secesní stavby a sice Löw-Beerovy vily. Patřily významné podnikatelské rodině pocházející z nedalekých Boskovic. Málokdo ví, že tyto stavby, které jsou kulturními památkami a mají velkou vazbu na slavnou brněnskou vilu Tugendhat. Součástí areálu také byla jednotka s byty úředníků, kde se nacházel nejen tento typ kohoutků, ale dům byl už tehdy vybaven dvěma okruhy rozvodů – na pitnou a užitkovou vodu. Tu dodávala úpravna z nedaleké řeky Svitavy. Naši předci se už tehdy prokazatelně dokázali řídit zdravým rozumem.

cochee

Viděl, fungovaly, existovaly (i když asi méně frekventovaně) a dokonce o tom pan Štaidl složil písničku (viz Zdroj:). (k písničce existoval i originální videoklip, bohužel na YT se ho zachoval jen kousek)

Zdroj: https://youtu­.be/npgA_rj8ZQs