annas

Funguje woodoo magie v pozitivním i negativním slova smyslu?

Nejlepší odpověď
SajmonModer

Není pozitivní a negativní magie! Záleží na tom člověku, jak ji použije. Pokud ji použije ke špatným věcem, aby někomu ublížil, energeticky se mu to vrátí! V negativním slova smyslu.

Další odpovědi
anonym

Ja nevim jak se tomu rika , ale verim v neco , asi jako Sajmy. Kdyz budu v myslenkach " cista " , bude mi to same doprano. Kdyz budu nekomu neco spatneho prat , nestane se to ale tomu cloveku , ale me samotne. ! A dokonce jsem nekde cetla , ze 7 krat vice. -iv.

vagra

Kolébkou této magie je karibské Haiti, zde se k němu hlásí celých 70 % obyvatelstva.
Fenomenální woodoo panenky bychom však měli hledat jinde – v americkém New Orelansu, kde jsou součástí odnože zvané hoodoo. Vytváření panenek, které mají být nástrojem k ovládání druhých osob, vychází z přesvědčení sympatetické magie – tedy že podobné věci spolu souvisejí. Jedná s o prastarou praktiku, v jejíž moc lidé věřili patří historii.
Fungovat může údajně "obousměrně – lidé se prostřednictvím figurek snažili jak proklít své nepřátele, tak i získat milovanou osobu. K tomu je potřeba použít na výrobu panenky některou z osobních věcí dané osoby, pronášet určitá zaříkadla a kouzlu pevně věřit. Neexistuje však žádný jednotný univerzální vzorec pro kletbu w. a ani její účinky nejsou společhlivě prokázány.

Zdroj: tištěný zdroj