kodl67

Funguje u vás při setkání s lidmi vnímání osobního prostoru?

U mě jo.Nedávno na parkovišti při setkání s bývalým kolegou z práce jsme okolo sebe skoro tancovali.On se snažil na mě mluvit málem z 20cm vzdálenosti,já jsem pořád uhýbal a couval.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, funguje

Další odpovědi
Danina65

No jéje!!! A jak …

dejavu

Určitě ano. Nejmenší vzdálenost osobního prostoru mají nudní řečníci a lidi, kterým smrdí z pusy, kteří vás zaženou do kouta, odkud není úniku a donutí vás poslechnout si za doprovodu nevábného odéru trilogii ze života škeble ze 20 cm od vašeho obličeje. :)

BergySeltzer

Ano, dokonce v hospodě se snažím sedat si na kraj, abych měl aspoň z jedné strany prostor. „K tělu“ si pustím jen hrstku nejbližších lidí.

Arne1

Ano.

Smlouvyzdarm

Ano, každý vnímá osobní prostor. Obecně severské národy mají raději větší vzdálenost než ty jižní. V každém případě se s tím dá také pěkně pracovat ve spojení s řečí těla. Dá se tím docela slušně vyvést z míry protivník – osoba, které si nevážíte, která si to zaslouží. Ve spojení s dobrou rétoritou a schopností argumentace, pak často nejde už ani tolik o to co se řeší, ale jak se to podá a jaká gesta to doprovodí.
Jarda

dubraro

Ano. Mám jej spíše větší.

Kepler

Ano, u mně to dělá asi metr. U lidí většinou opačného pohlaví, které mám rád, ale dochází ke kontaktu, působí jako magnet.

Jan Kunčar

Ano, funguje.