Kazatel

Funguje u opylení ovocných stromů i sekundární opylení, tj. že se pyl přenese dál i z blizny?

Tedy například že jedna včela přenese pyl ze samčího květu na samičí a jiná včela dosedne pouze na samičí květ a přenese nějaký ulpělý pyl dál opět na samičí květ?

Odpovědi
Dochy

Myslím, že vyloučeno to není. Jen dost nepravděpodobné. Studie na tohle se nedělají pokud vím. Podle mně pravděpodobnost, že se toto pylovému zrnku stane (že dosedne na samčí orgán a včela ho přenese na další) řádově tak jedna k miliónu. Vzhledem k počtu květů se to ale se značnou pravděpodobnos­tí stává.