Meggie2

Funguje to tak všude v Evropě, že politici mají kriminální imunitu ?

Odpovědi
Emefej

Co to má být, ta kriminální imunita politiků? To jako, že ministr někoho zavraždí a nebude potrestán?

elkon

Je to nesmysl, politici mají poslaneckou imunitu.

Pepa25

Situace je v každé zemi jiná. Určité aktivity v monitoringu imunit činí Benátská komise Rady Evropy, na jejím webu jsou zprávy, např. viz odkaz

Zdroj: https://www.ve­nice.coe.int/web­forms/documen­ts/default.as­px?pdffile=CDL(2013)­059-e