dust8

Funguje to někde ve světě tak, že přijede auto k benzínce, řidič se vykloní z okna, řekne: „Plnou!“ a zaplatí to z okna?

Jako, že mu to tam něko z obsluhy, co tam vyčkává, natankuje?

Nejlepší odpověď
Edison

Ano, i u nás. Na zatroubení většinou obsluba natankuje. Je to služba pro imobilní řidiče.

Další odpovědi
Bobek 2

„1. ledna 2018 byl zrušen zákon, který v Oregonu zakazoval, aby si řidiči natankovali benzín sami. Na vybraných pumpách si tak můžete nyní natankovat bez obsluhy, a to zejména v menších městech. Na některých pupmách si můžou motoristé doplnil benzín během celého dne, jinde zase jen od večera do rána. Jedinou výjimkou z celých USA tak zůstává jen New Jersey, kde stále platí, že vám benzín do auta může doplnit pouze obsluha benzínky.“

https://www.ces­tovani-po-usa.cz/jak-v-usa-natankovani-benzin-do-auta/

cochee

Za hlubokého komárova, když jsem byl ještě děcko, tak sis ani nemohl natankovat sám – dělal to vždy pumpař a hned tě pak i zkasíroval, abys neujel. Až později otevírali s „velkou slávou“ benzínky se samoobsluhou.