Funguje jojo na Marsu z hlediska fyziky korektně?

Nejlepší odpověď
Kepler

Fungovalo by korektně, akorát by se spouštělo a namotávalo s přibližně 3× menším gravitačním zrychlením.

Další odpovědi
Dochy

nefunguje, protože tam není. Kdyby tam bylo, platí pro něj stejné fyzikální zákony jako na Zemi. Jen bude mít k dispozici o chlup jinou gravitaci.

aliendrone

Fyzikální zákony jsou PERFEKTNÍ právě proto, že se nedají obcházet (na rozdíl od jiných). Platí naprosto spravedlivě pro VŠECHNY stejně – a to včetně vyjímek! :) Jen to zkus podplatit, obelhat nebo zastrašit gravitaci před výskokem z 10. patra – uvidíš jak dopadneš! (doslova!) ;) :D :D

Takže odpověď zní ANO. :)

nina1234

would work accurately, simply be wrapping the trigger and with roughly 3 times littler gravitational increasing speed.

<a href=„https:/­/triumphessays­.com/“>website</a>