Elile

FUJ! Co to bylo?!

Co se to se mnou stalo, je to normální? Máte s tím někdo zkušenosti? Dnes jsem se šla projít, bylo horko, a pak jsem se zapovídala a 3/4hodiny jsem stála na jednom místě, v tom horku.. Zničehonic se mi udělalo strašně divně – mžitky před očima, trochu se mi zamotala hlava a tak jakože jsem měla trošičku takový tlak v hlavě. Tak jsem si šla namočit obličej do studené vody a trochu jsem se napila. A najednou to bylo všechno pryč a byla jsem opět v pořádku.. Divný.. Napadlo mě, že to může být z nedostatku tekutin – vypila jsem za dnešek jen jednu sklenici vody, ale s tím jsem nikdy problém neměla, vždycky mi to stačilo, tak z čeho to je? Je mi jen 15 let.. :( Co to teda bylo?

Nejlepší odpověď
Damiana

Nejspíš úžeh spojený s krátkým kolapsovým stavem z dehydratace. Pozor na to. Doplňovat tekutiny (nejen voda, ale i ovoce – hlavně meloun, šťavnatá zelenina), nevystavovat se dlouhodobě slunečnímu záření. Jestli máš navíc potíže s krevním tlakem (v patnácti letech jsi ve vývinu, tak bývá kolísavý), není to nic neobvyklého.

http://www.or­dinace.cz/cla­nek/poznate-uzeh-od-upalu/

Další odpovědi
LejdyTerr

Tak v tomhle teple jedna sklenice vody je akorát tak na hospitalizaci..... Docela si zarjáváš se zdravím, zkus vypít aspoň 1,5l, mě se to taky stávalo a teď vypiju i 2 litry a nebolí mě hlava, ani mi nenímdlo;-)

hanulka11

těch sklenic bys měla vypít aspoň 6 zvlášť když je teplo – pokud je tělo bez tekutin dehydrované vše hůř funguje – dávej si na to pozor......a průběžně pij i když nemáš žízeň