spicerius

Free time activities-konverzační hodina

Dobrý den,jde mi o to,že mám vytvořit program na 45 minut na téma free time activities. Povídat v angličtině mi nedělá problém,horší je o čem vlastně? Mám problém s tím,že nějak nevím jak tu hodinu začít-říct nejčastější aktivity nebo jak? :D Prosím o radu,otázky na poslouchající už mám,jde mi jen o to že nevím čím začít a o čem hovořit tak 15 minut. Děkuji

Odpovědi
anonym

Začala bych tím, že dnešní doba ukazuje spoustu mladých lidí, kteří tráví příliš mnoho volného času u PC. Je to sice určitý druh aktivity, ale spíš duševní. Přitom skutečných aktivit pro volný čas, kdy je třeba někam jít, něco dělat, s někým se potkat osobně, je i bez PC strašně moc. Je jen třeba si vybrat podle vlastního založení, zda hlavním tématem bude sport, výtvarné umění, literatura, hudba, zábava, rukodělné zájmy – mám na myslí např. řemesla jako keramika, sklo ap., historie, extrémní výkony, sběratelství atd. Každý z těchto směrů se dál větví do nebývalé košatosti. Můžete si jeden vybrat (ten, který je nejvlastnější Vám) a pak ho rozvést do detailu tak, abyste mohl fundovaně hovořit celých 45 minut. Pokud si na to troufáte v angličtině, je to teď na Vás. Já bych si troufla, ale to by mi trvalo moc dlouho, nejsem tak až pohotová a bylo by to s chybami. Tak do toho. Držím palce. Snad Vám můj začátek pomohl. Mimochodem, na závěr bych určitě dala, že každá aktivita nese jak pro nositele, tak pro příjemce velké obohacení, obzvláště, když je podnikána se zaujetím a láskou k oboru.