MarekT

Doporučíte fotoaparát za rozumnou cenu?

Měl bych otázku ohledně „foto-oblasti“. Sháním zrcadlovku, která ze sebe dokáže vydat především kvalitní fotky a i na své možnosti dobrou kvalitu videa. Cenový strop 14.000,–
Děkuji předem všem znalcům za případnou pomoc.

Nejlepší odpověď
Klaproth

Je to úplně jedno. Vyber si takový z aktuálních modelů renomované značky, který se ti bude dobře držet a který se vejde do cenového limitu. Ty foťáky jsou ± stejné.

Další odpovědi
Lamalam

Předpokládám, že chceš kit, tedy tělo i se základním objektivem. Za 14 000 Kč to nebude žádná hitparáda. Do úvahy připadají v této cenové relaci např. Nikon D3300, Canon EOS 100D nebo Pentax K30.

Agneta

Jelikož jsou tvé nároky minimální, tak si můžeš koupit cokoliv, neboť „dobrou a ostrou fotku“ ve velikosti 24 × 30 cm ti udělá i aparát s 3 milióny pixlů – tedy 15 let starý kompakt s miničipem 4 × 6 mm (který nemá čištění, a bude proto mít už jen 2 mil. pixlů):DDD