mojitek

fotky z mobilu do digit.fotaku

Nevíte jestli se dají převéct fotky z mobilu pres PC do digitálního foťáku?Já to zkoušel,PC mi to vzalo,poslal jsem to do fotaku,ale pak jsem to v nem nenasel. Kde je chyba?Je to rozbitý? :o)
Doplňuji:
Tak ted jsem si napojil fotak do PC a koukam,ze ty fotky z mobilu tam jsou.Ale kdyz to odpojim,tak jako kdyby to tam nebylo

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Taky jsem to zkoušel vrátit fotku z PC do foťáku a pokud jsem ji nijak neupravoval, tak to šlo. Jakmile jsem fotku byť jen zmenšil nebo jakkoli jinak upravil, tak to na kartě ve foťáku bylo, ale foťák to nepřečetl.
Domnívám se, že to může být ochrana před fotomontáží, která by byla přímo viditelná ve foťáku.

Další odpovědi
mosoj

Nejde to. foťák si zobrazí jenom svoji fotku.
Navíc máte jiné rozlišení ve foťáku a jine v mobilu ale jenom tím to není. Prostě nejde to. I to postrádá smysl.
Doplňuji:
To ano, ale foťák je nezobrazí, takže jako když tam nejsou.

anonym

Ono to jde ale je to složité. Musíte do obrázku dostat jakési metadata a ty obsahují informaci + náhled. Já k tomu použil Malování, v jiném prg. to nešlo. Obrázky musí mít takový název který produkuje foťák, číslo si vymyslete (DSC09563.jpg).

  • Jednu kopii originálního obrázku z foťáku vložte do Malování.
  • Stiskněte na klávesnici Screen a vložte do otevřeného programu Malování.
  • Na vložený obrázek neklikejte ale roztáhněte jej do celé velikosti okna. Používat posuvníky.
  • Uložit. (číslo si vymyslete DSC09563.jpg).
  • Přenést do foťáku.

Náhled sice bude obsahovat původní obrázek ale to se dá. Hodí se to třeba na převedení jízdních řádů kdy to vyfotit nejde tak aby to bylo čitelné.
Doplňuji:
Asi jsem zapomněl cosi doplnit. Vkládá li se druhý obrázek, (aby překrýval digi foto), Vloží se trochu jinak než přetáhnutím: Úpravy, Vložit z…

Zdroj: http://preskoc­.cz/rfg

mojitek

Miroslavst , Mosoj , Czerapsind – diky moc za rady 😉

mojitek

jo,asi to tak bude. Jde o to,ze v mobilu mam uz skoro plnou pamet,tak jsem chtel neco hodit do fotaku kde ji mam volnou..a proste to nejde.
Diky za prispevek

mosoj

Asi k tomu máte důvod, snažit se to dávat do foťáku ( zřejmě mobilita prohlížení), ale pokud ne tak si to nechte v PC nebo na paměťové kartě či na flasch paměti.

mojitek

presne tak,mam tam pikantnosti od kamaradek atak :o) . Diky za rady Mosoji

mosoj

mojitek: hodil by se vám nějaký přehrávač MP 3/4. Myslím že by se dal sehnat starší za pár šupů. Tam by jste mohl ukládat fotky z čehokoliv a nosit někde v kapse, displej to mívá jako foťák.
Viděl jsem někde na netu prohlížeč paměťových karet byl za pár korun. Buhužel teď ho nemohu najít.