Avatar uživatele
Dana79

Jak postupovat, jestliže má někdo fotku mého dítěte v profilu na Facebooku?

Fotka mého dítěte na cizím profilu na facebooku

Zdravím, jak postupovat jestliže má někdo mé dítě na profilu na facebooku? Již jsem fotku nahlasila facebooku,ale obávám se,že třeba problém nevyřeší. Dítě je kojeneckého věku..

Upravil/a: annas

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, Drap, Muso před 2007 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Dano,

jak se dotyčný k té fotce dostal? Jestli jste ji vystavila na Facebook,
tak FB je založen na „sdílení“ čehokoliv s kýmkoliv…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Záleží na tom, kdo a jde fotku pořídil. Pokud je záběr pouze na kojence bez souhlasu, lze podat trestní oznámení. Pokud je fotografie ve veřejném prostoru a kojenec je jen částí fotografie, nelze se proti tomu dost dobře bránit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Palpatine

U kojenců není vždy jednoduché je identifikovat. Proto bude šance na nějaké reálné vymáhání nízká. Otázkou je v jakém kontextu je fotka použita. Jestli na falešný profil, potom by se o trestním oznámení uvažovat dalo. Jestli jí třeba někdo použil jako ilustrační, tak zřejmě ne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
EKSOT123

A jak je to s vaší fotkou zde? Já ji sice nemám se souhlasem autora fotky, ale se souhlasem jejího nositele, haha.
Podle mě by o něco šlo, pokud by se jednalo o fotku starší identifikovatelné osoby(jak se tomu běžně děje, že fotku nějaké krásné osoby vydávají za svou i desítky lidí). Takhle je přece legrácka, a podle mě spíš projev sympatií dotyčného.

před 2007 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek