zij.kedluben

Formáty hudby.

Chtěl bych se zeptat ,jaký formát hudby je nejkvalitnější?

Nejlepší odpověď
cochee

Pokud se týká kvality, nejkvalitnější formáty jsou bezeztrátové, to znamená ty, které ukládají hudbu bez komprese dat, nebo s takovou kompresí, která po dekompresi poskytne úplně stejná data jako před jejich komprimací. Bezkompresní formáty jsou Compact Disc Digital Audio (CD-DA), neboli CD Audio (klasické CD) a některé varianty formátu .wav, bezeztrátově komprimovaný formát je například FLAC. Všechny tyto (digitální) formáty jsou stavěné na šestnáctibitové kvantizaci, která umožňuje uložit hodnotu zvuku jako číslo mezi nulou a 65535 (2¹⁶-1) – existují však i formáty s kvantizací 24 bitů, snadno si spočítáme číslo 2²⁴-1… formát DVD Audio, podobnou kvalitu záznamu má i formát SACD, který však pracuje na jiném principu digitalizace (namísto kvantizace používá modulaci hustotou pulzů a dekóduje jednobitově metodou Direct-stream Digital). Nesmírně kvalitní formáty jsou i analogové, které však nejsou tak populární kvůli náchylnosti na mechanické chyby a malé hustotě záznamu – dynamikou zvuku se jim digitální formáty jen tak tak rovnají, zarytí posluchači „starobylých“ gramofonových LP desek vědí o zvuku z nich své 🙂

Já osobně považuju za nejlepší kompromis mezi kvalitou zvuku a hustotou záznamu zmíněný FLAC. Přehrávač (hardwarový) zabere chvilku shánění, naprostá většina jich podporuje jen mp3, popřípadě občas wma. Lepší situace by měla být v říši smartphonů, sehnat podporující software-přehrávač by neměl být problém.

Další odpovědi

FLAC
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fre­e_Lossless_Au­dio_Codec

Littl3

Já používám jen MP3 :D

rigormortis

WMA je plnotučný, MP3 je polotučný, nízkotučný je MP3 ještě navíc ořezaný, ale ty nejkvalitnější výstupy mají LP…jelikož to je samotná hodnota zvuku fakticky zaznamenána na povrchu v analogovém formátu (tzn. nekonečné rozlišení).

anonym

Vepište odpověď…http://w­ww.slunecnice­.cz/tipy/ktery-audio-format-je-nejlepsi/