Nenaplněný

Formátovat flash disk ?

Mám 8GB flashku. Nahrávám na ni pořady přes setobox, tak i stažené soubory z internetu. Jestliže na disk nahraju pořad přes setobox vejde se mi na něj až 6 hodin záznamu. Jestliže na disk vložím soubor stažený internetu, který má např 2G, teoreticky by se mi na něj mělo vejít dalších 6 GB, což neplatí a k těmto 2 GB staženým souborům z internetu nahraji ze setoboxu pouze 2 hodinový záznam. Může mi to někdo vysvětlit? Pomůže naformátování disku ke zvýšení kapacity? Díky moc za odpovědi

Nejlepší odpověď
MacChill

Podle mě opravdu pomůže disk naformátovat.

Další odpovědi
Alesh

Pokud se jedná v obou případech o stejně kvalitní TV záznam (stejný datový průtok / jednotka času). Pak jednoduše musí platit:

c … kapacita flashky
x … velikost dat potřebných k záznamu 1 hodiny videa ze Set-top-boxu.

6× = c
2× = c – 2

Výsledek je 3 GB = velikost místa na flashce. Ty říkáš, že je 8 GB, tak je něco špatně. Buďto ses spletl a nebo je něčím zablitá a je to potřeba smazat. Velikost zjistíš ve vlastnostech, vč. využitého místa. Samotné formátování taktéž data vymaže, ale jinak ti žádné místo nevygeneruje. Standardně má 8 GB flashka okolo 7,5 GB využitelného místo. Výrobce ji sice vyrobí o velikosti cca 8 GB, ale kus toho disku zabere FAT tabulka (cca 0,5 GB při této velikosti disku).

Děda Louda

Jestli nechceš přijít o záznam na flashce, někam si ho zálohuj. Potom flashku naformátuj do NTSF. Mělo by být po problému. Původní formát Fat32 neumožní zápis vcelku.

MILAN1961

naformátovat do ntsf