DusanOrlik

Formátování pam. karty – poradí mi někdo?

Zdravím,co se stane když formátuju pam.kartu v mobilu?A musí se formátovat?Nesmažou se nějaké nebo rovnou všechny soubory?Na co je to formátování?Díky za tolik odpovědí :)

Nejlepší odpověď
baghira

Formátování obnoví filesystém na kartě. Odstraní se tím všechna uložená data. Pokud je karta funkční, není důvod ji formátovat.

Další odpovědi
DDarent

Formátování disku je v informatice postup, při kterém je tato vnější paměť inicializována tak, aby byla připravena k prvnímu použití. Formátování zapíše na disk metadata popisující prázdné médium ve tvaru zvoleného souborového systému. Proto obvykle nedojde k úplnému odstranění původně uložených dat, avšak je ztracena informace, jak tato původní data přečíst.