casey

Format obrazu na nove a nove HD

uz nekolikrat jsem si vsiml, naposledy dnes film se seagalem, ze na nove hd je vysilan ve formatu 4:3 tj. na sirokouhle obrazovce cerne strany, ale klasicky na nove je vysilan 16:9. nerozumim jaky to ma duvod. Rozumim tomu, ze starsi hlavne ceske filmy jsou 4:3, nebot tak byly natoceny, ale, kdyz uz mam film koupeny 16:9, proc ho v tom formatu taky nevysilat. navic na hd kanalu, na ktery koukaji pouze majitele hd televizi, tudiz sirokouhlych obrazovek.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Asi proto, že ho má Nova koupený v SD rozlišení ve formátu 4:3.

Nobo ho jenom zkonvertovala do HD, ale neupravovala poměr stran.

Další odpovědi
mosoj

No to je právě ono. Většina programů vysílaná na Nově HD není v originále v HD kvalitě ale je to obyčejná SD která prošla pixel mappingem. Tzv. upscaling.
Takže se v žádném případě nejedná o plnou kvalitu HD a má k ní hodně daleko.