hanysicek

Formát filmu

Ahoj, prosím o radu, v jakém formatu je nejlepší stahovat film z uloz.to? Vždy jsem davala avi, ale zdá se mi, že to není moc kvalitní. Děkujiii za odpověď
Doplňuji:
A jaké rozlišení je teda nejlepší?

Nejlepší odpověď
DeathlyDave

Záleží na kvalitě určitého filmu, a také každé AVI není stejné, doporučil bych, pokud chcete vyšší kvalitu, stahovat filmy , které jsou AVI, ale vybrat si ty které mají největší velikost v MB (pokud si tedy můžete vybrat), jinak, pokud si vybrat nejde ve výčtu AVI, tak bych doporučil MKV. 😉

Další odpovědi
mosoj

Spíše berte ohled na rozlišení. Pokud je možnost výžběru stahujte to nejvyšší rozlišení. Pro kvalitu není formát zase až tak podstatný ale rozlišení ano.
Doplňuji:
No vždyť to píši. stahujte to nejvyšší dostupné pokud vám to rychlost vašeho připojení dovolí. Také datová velikost videa není úplně zanedbatelná. Ful HD ve formátu AVCHD má 100 MB / 30 sec !

Michal Kole

DVD PAL má 720×576

HD Ready 1280×720p
Full HD 1920×1080p

DDarent

nO TAK JE ASI JASNÝ, ŽE ČIM VÍC MB, tak tim víc to bude kvalitnější!!!
Nejlepší je asi 1280×...... ale to by mnělo 2 GB, takže stahujte to co má víc MB/GB a budete mít větší kvalitu!!!

chudst

Jake rozliseni je nejlepsi? „To nejvetsi“. Mate-li film v malych rozmerech a zvetsite ho, kvalitni nebude – bude rozkosteckovan. Ted se divam na Hause v rozliseni 624*352 (16:9) a kvalita je dobra; vetsina filmu v AVI je kolem tohoto rozliseni (512*384 je 4:3 – ted jsem se dival zase na Ano, sefe!). Je-li mensi, nestahoval bych to, pokud nemate jinou moznost – spravne formaty uvedl Michal Kole, jak jsem se ted dival.

DDarent: no tak to jasne samozrejme neni. Ted jsem stahoval MKVcko dvouhodinovy film a mel pouhych nekolikset MB (600?) – kvalita vsak naprosto suprova. Jindy stahnete AVIcko, ktere ma 900MB a kvalita suprova rozhodne neni. Obecne se da rict, ze mate pravdu, vetsinou to plati, ale neplati to rozhodne vzdy a samozrejme to neni.

hanysicek

Děkuji moc, jen jestli se ještě můžu zeptat. Mám takovej problem kdyz se na film koukam na dvd přehrávači obraz je pěkný, ale když se na něj koukám na notebooku mám Acer TravelMate 5742, mám ten obraz opravdu hroznej. Už si nevím rady, jestli to nemam nějak nastaveny blbě v počítači, nebo nevím čím to je, přehrávače už jsem zkoušela skoro všechny, ale na filmy se nedá dívat. ☹ Nemohli by jste mi prosím poradit, ale prosím počítačům moc nerozumím, tak abych to pochopila.. 🙂

DeathlyDave

Je možný, že to bude špatnou grafickou kartou 😉 , a stim asi bohužel u notebooku nic neuděláš :)