Hykam

Lze a jak ve Wordu 2010 naformátovat datum ve tvaru: týden v roce, den v týdnu, aby první den v týdnu byla neděle?

Formát datumu ve Wordu

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, jestli lze a jak ve Wordu 2010 naformátovat datum (automaticky aktualizovaný) ve tvaru týden v roce a den v týdnu, přičemž první den týdne by byla neděle.

Příklad: dnešní datum 17.5.2018 by vypadal 2005 (20 týden, 05 den v týdnu).

Odpovědi
anonym

Mohu dát k dizpociti jen návod pro novější editor
LibreOffice WRITER 6 (wordu velmi podobný, dostupný zdarma zde https://cs.li­breoffice.org/ )

  1. MENU->Vložit->Pole->Datum
  2. pravým tlačítkem klepnout na vložené datum a z kontextové nabídky vybrat „Pole…“ pro otevření okna, kde budete moci podobu pole upřesnit.
  3. V tomto okně vyberte buď některý z předdefinovaných zápisů data nebo klepnutím na „Další formáty…“ specifikujte vlastní
  4. Svůj vlastní formát zápisu datumového údaje pak určité v poli „Formátovací kód“ kde stačí uvést například „DD.MM.YYYY“ jako den.měsíc.rok nebo formátovací kód „DD.MM.YYYY (WW "týden, " NNN)“ který pokud zadáte a potvrdíte povede přesně k tomu zobrazení datumového pole, jaké v dotazu požadujete.

Video tutorial https://youtu­.be/43s6_NOTzl0

Třeba vás to nasměruje.