Kajuss Noime

FOCENÍ KALENDÁŘE

Dobrý večer,
dnes jsem vyhrála možnost zhotovení kalendáře s vlastními fotkami, a tak mě napadlo, že bych nechala nafotit mě a bratra a dali by jsme to jako dárek k Vánocům rodičům. Jde o nástěnný kalendář a každý měsíc na jednom listě. Ale vůbec mě nenapadá, na jaké téma nebo prostě jaké fotky by jsme mohli vymyslet? Jestli třeba tématika na každý měsíc, nebo jak? Fotit se bude v ateliéru. Mně je 18 let, bratrovi 9. Přece jenom by byly o ničem fotky v různých pozách, alespoň pro mě. Děkuji za každý nápad

Nejlepší odpověď
Deli

To je hezký dárek.
Co dát třeba na leden fotku z Vašeho společného dětství?
Pak bych na jaro dala třeba jak Vám bratr podává kytičku, nebo Vám ji vplétá do vlasů…
Na léto dejte fotku v potápěčských brýlích, plavkách, s kruhem…
Zas bych to třeba proložila fotkou z alba – z chalupy či z dovolené…
No a na podzim se můžete „koulovat“ jablíčky, vy můžete držet vysoko draka a brácha provázek a sedět na zemi…
A koncem roku šup do zimního oblečení a na sáňky, nebo nechte bráchu vylézt z balíčku…

Další odpovědi
barnajka

Jednou jsem na YouTube viděla takový kraťoučký film – tuším, že se jmenoval Signs.
Hlavní hrdina byl mladý kluk – cosi jako začínající manager (nebo nějaký jiný druh kravaťáka). Ten kluk nastoupil do nové práce a všechno to neosobní byznysový prostředí a ten každodenní koloběh ho začal brzo ubíjet.
Pak ale jednou mrknul z okna a všiml si sympatické holky, co pracovala v kanclu v budově naproti.
Najednou se do práce začal těšit a co chvilku házel očkem ven, jestli ji tam zas neuvidí. Nějakou dobu po sobě ti dva nesměle pokukovali, až se ona odvážila udělat první krok a toho kluka „oslovila“ – cosi mu načmárala na list papíru a vzkaz mu šla ukázat z okna…on jí vzápětí „odepsal“…a takhle se skrz ty cedulkový vzkazy dorozumívali den co den :)

V tom filmu za celou dobu nepadne jedno jediný slovo, přesto je to kouzelný a je tam řečeno tak strašně moc!!!!
Napadlo mě, že by to mohla být fajn inspirace pro ten tvůj kalendář :). Jako že byste s bráchou každý drželi nějakou cedulku se vzkazem (vyznáním) rodičům. Samozřejmě na každý měsíc jiná myšlenka.

Ty vzkazy – můžou to být „fráze“ jako ‚Máme vás rádi‘,‚Děkujeme za všechno‘ , ‚Jste ti nejlepší rodiče na světě‘…

Ale taky si na ty štítky můžete napsat různý slavný citáty na téma děti-rodiče-výchova…
Nebo můžete v ruce držet obrázky, co jste v průběhu dětství namalovali…nebo nějakou jinou vzpomínku na něco, co jste společně zažili

Jen je potřeba uvědomit si jedno: ten text musí být napsaný dostatečně velkým písmem a zrcadlově, aby šel na fotce vůbec přečíst :)

A ještě jeden přátelský tip – maximálně uměleckýho dojmu docílíte fotkami černobílými. Barevná fotka je prima, je veselá…ale jakási taková…ehm…no prostě fádní (pokud se neumí udělat extra kreativně). A na barevné fotce vynikne každá nedokonalost – pupínek na čele, ubrečený/unavený oči…všechno.
Zato černobílá fotka leccos šikovně skryje a navíc je elegantní, tajemná, ne prvoplánově ‚všeříkající‘. Z černobílé fotky cítíš emoci, jakou barva (paradoxně) vyjádřit nedokáže :)

Doplněno:
http://www.you­tube.com/watch?v=u­y0HNWto0UY