tomovka

fn + f1–12 windows 8 problém

Bez držení klávesy fn se klávesy f1-f12 chovají jako když se drží a naopak. Jak to mám vyřešit?

Odpovědi
McArthur

To je problém v novém trendu u výrobců notebooků, kde došlo k prohození funkčnosti kláves F1 až F12 z původního na multimediální funkce.

Lze to vyřešit u většiny výrobců notebooků tak, že se vleze do BIOSu, kde je možnost přenastavit klávesy do původního stavu, kdy klávesa FN aktivuje multimediální funkce. Některé notebooky mají utilitu i v operačním systému, kde to lze udělat pohodlně bez nutnosti vstupovat do BIOSu.