Flos florum?

Co přesně znamená „flos florum“ kromě „květ květů“? Kdy se to používá a k čemu?

Nejlepší odpověď
annas

Flos florum – nejznámější z kantilén vzniklých kolem roku 1400. Text je mariánský a vznikl na motivy ze Šalomounovy Písně písní. „Květ květů mezi liliemi, jenž pohrdá marnostmi světa, dcero královského rádce, jež se raduješ, když jsi od něj samého poctěna v nebeském paláci.“
Křesťanskou a židovskou hudbu Evropy 13. – 15. st. šíří Kvinterna, která vydala CD Flos florum s písněmi české gotiky.

Zdroj: http://www.kvin­terna.cz/ce/3e­.htm