vita

Fleška – jak do ni dostat fotky?

Ahoj.Poradte mi.Koupil jsem 8GB flešku ,z pulky jsem ji naplnil fotkama a zbylé fotky nejdou do flešky protože mi vyskakuje okno že je disketa chraněna,co stim??dík

Odpovědi
cochee

Mám za to, že jste se stal obětí podvodu. Levné flashdisky kupované například na Aukru za podezřele nízkou cenu (bývají to padělky známých značek, ale ne nutně) bývají často poupraveny, respektive jejich vnitřní logika či firmware – flashdisk se tváří jako dvoj či dokonce čtyřnásobně větší, než ve skutečnosti je. Zjistí se to buď speciálním testovacím softwarem, který se mi však teď nechce hledat v hlubinách internetu, anebo právě tak, jak jste to zjistil vy – že se zaplní daty po určitou mez a dál to nejde. Pokud najdu ten testovací soft, hodím sem na něj odkaz v Doplnění.
Doplňuji:
Ano, l564, to je ten program, děkuji za doplnění.

anonym

Přesně tak jak píše cochee. Vnitřní firmware je často přehrán, a je nastavovaná větší kapacita. Tímto to můžeš prověřit: http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/ostatni/h2tes­tw/

Michal Kole

Asi je přeplněná

8 GB je na papíru ale fyzicky je velikost menší

nebo jsou některé paměťové buňky poškozeny a fiirmwaru se jeví jako zamčené nebo chybové hlášení ve Windows je špatně přiděleno – některé části kódu Windows stále počítají s disketou např. v Windows XP SP2 nejde vytvořit záchrannou flasku