Calimë

Flash disk nebo externí HDD?

nemohu se rozhodnout, kam uložit větší množství (85GB) videí. Flash disk je sice odolnější, ale zase má méně paměti za vyšší cenu. Externí hdd je náchylnější na otřesy a pády, ale má více paměti a není tak drahý. Nevím, co z toho si mám koupit, protože obojí si v nejbližší době nebudu moci dovolit.
někdy, když jedeme na chatu, beru s sebou notebook abychom se mohli koukat na seriál, který mám na něm uložený, ale kdybych měla externí disk tak by se mohl v autě nebo neopatrným zacházením poškodit.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
www

externí hard disk

Doplňuji:
Otřesů se bát nemusíš jak bylo již uvedeno a velikosti také ne. Vždyť si tam můžeš zálohovat naprosto vše, včetně systému! 😉

Další odpovědi
anonym

externí hard disk

HD není ani zdaleka tak ´háklivý´, jak si myslíš – uvědom si, co musí vydržet disky v notesech – external má tytéž vlastnosti (a tytéž nároky na zacházení).
Naopak – háklivější je flashka, na elmg. pole.

beer

externí hard disk

Jsou i vodotěsné a nárazuvzdorné, například s tímto jsem velmi spokojen:
http://pevne-disky.heureka.cz/a-data-sh93-750gb-2_5-usb-2_0-ash93-750gu/
Známý ukazoval co vše vydrží a valil jsem oči, vydržel ))

anonym

externí hard disk

Doplňuji:
Neboj se, má výdrž, mám extérák (asi 7 let, krabička 7×15×1 cm) a podle potřeby nosím je běžně v ledvince na těle, bez jakýkoliv poruch.

Dochy

externí hard disk

Já bych preferoval HDD. Pokud ho budete převážet v přiměřené krabičce, nemělo by se mu nic stát. V ceně kolem 1000 je to 500B proti 64GB.

Ale rozhodnutí je samozřejmě na vás. Pokud stačí menší kapacita… Učitě flash není tak náročný na otřesy a zvláště na otřesy při činnosti (pokud u vás hrozí), při častém přepisování trpí asi víc flash (ale pro vámi popisované užití by se nemělo projevit). Flash má podstatně nižší nároky na napájení (některé HDD vyžadují externí zdroj, nebo zapojení do dvou USB portů)
Doplňuji:
pardon, zas jsem neuhlídal klávesnici… 500GB proti 64GB

led

externí hard disk

Pre požadované množstvo dát a ich používanie je výhodnejší USB externý hardisk 2,5", bez externého zdroja, v pevnom púzdre.
Púzdro chráni nielen pred poškodením HDD pri náraze, ale aj pred vplyvom počasia.
fleška je síce menšia, ale citlivejšia na zaobchádzanie a čo je dôležité, vtedy keď ju človek najviac potrebuje, zistí, že mu niekde vypadla (hlavne tie miniatúrne)…

anonym

Fleška díky častým přepisům nemá dlouhou životnost (pár let a mohou být chyby, disk je stavěn na i na přepisy.