seniorka

firma poskytla půjčku, k 31.12.2010 se napočítaly úroky,dlužník zatím nezaplatil nic, jak se dál počítají úroky z půjčky

k 31.12.2011.Ne­zaplacené úroky za 2010 se přičtou k dlužné částce a z té se počítají úroky za 2011? Nebo se vypočítá zvlášt úrok z prodlení z nezaplacených úroků a ptám se jak tedy na to?

Odpovědi
tekumseh

Postatné je, jak to je podepsáno v úvěrové smlouvě. Obecně to bývá tak, že se úrok počítá pouze z dlužné částky. Úroky tvoří tzv. příslušenství úvěru a zpravidla se na ně vztahuje úrok z prodleni a smluvní pokuta.