Milena Vörös

Je někde ke stažení vzor dohody o finančním vyrovnání?

Dobry den, říjen 2019 jsem synovi přenechala družstevní byt s tím, že se o mne postará a bude mi pomáhat, teď jsem ho požádala o pomoc a výplatu mého počátečního vkladu při koupi druzstevniho bytu, je nějak možnost najít vzor dohody o finančním vyrovnání nebo navrácení bytu?

Nejlepší odpověď
Hlada

Musíte se držet smlouvy, kterou jste uzavřeli při převodu družstevního podílu. Obávám se, že tato smlouva byla formulována nejasně a z toho následně vzniklo popisované nedorozumění.
V současné situaci můžete dar odvolat pro nouzi nebo pro nevděk. Pro konkrétní případ nemůže existovat vzorová smlouva. Doporučuju obrátit se na právníka.

Zdroj: https://www.e­pravo.cz/top/clan­ky/vraceni-daru-v-nove-uprave-aneb-odvolani-pro-nouzi-a-nevdek-91453.html