Finanční postih

Dobrý den,při práci na zakázce kde tou dobou pracovalo cca 8 pracovníků,se kdosi z nich vyjádřil údajně vulgárně.Nevím kdo to byl a ani nikdo další neví kdo něco takového utrousil.Vedoucí se rozhodl tak,že když se nikdo nepřizná,udělí vysoký finanční postih plošně všem pracovníkům včetně těch kteří jsou v tom nevinně.Jak se bránit?Měl by být finanční postih provázen i písemným sdělením?Děkuji za případnou odpověd.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Na finanční postih nemá zaměstnavatel právo.

Na serveru novinky k tomu vyšel pěkný článek

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/kari­era/238441-poradna-pokuty-zamestnancum-za-poruseni-povinnosti-lakave-ale-zakonem-zakazane.html

Další odpovědi
baghira

Zaměstnavatel nemá právo ukládat pokuty, ale má právo snížit nebo odebrat pohyblivou složku mzdy, pokud nejsou splněné podmínky pro její udělení. Takže pokud chování zaměstnanců způsobilo, že byla zakázka provedena nekvalitně, došlo ke snížení očekávaného výnosu nebo byl třeba poškozen obraz společnosti v očích zákazníků (a tím ohroženy budoucí zakázky), může vám šéf sáhnout na prémie. A to i celému kolektivu.