Fíky jsou při spalování tukových zásob skutečně nesmírně účinné, a proto platí, že jsou nevhodné na přibírání váhy?

Lze to zdůvodnit vysokým obsahem vlákniny? Prý jsou sladké, ale mají nízký glykemický index, takže jsou vhodné i pro osoby, které mají blíže k cukrovce?

Nejlepší odpověď
annas

Tvrdí do dietologové.

"Díky značnému množství cukru je téměř okamžitým zdrojem energie pro všechny sportovce! Jedná se o nerafinované cukry, jsou ihned uvolňovány do krve a využívány tělem, obava, že bychom po konzumaci fíků přibírali na váze, je zbytečná.

Naopak jich lze využít jako součást hubnoucího programu. Vysoký obsah vlákniny může napomáhat ke zlepšení při zažívacích problémech, především při střevní nedostatečnosti a porušené střevní mikroflóře.

Fíky jsou nutriční bombou. Jsou považovány za jednu z nejzdravějších potravin, zvláště pak jejich semínka a dužina, které jsou plné vlákniny.

Obsahují vitaminy A, C, B1, B2, bílkoviny, aminokyseliny, draslík, pektiny, organické kyseliny, vlákninu a fermenty. K nejúčinnějším obsahovým látkám patří enzymy, které podporují trávení. Fíky jsou také díky tryptofanu výborné na zdravý noční spánek. "

https://www.griz­ly.cz/fiky-natural_detail/

"Pri diabetiky se doporučuje ve větším množství konzumace ovoce a zeleniny, ryb a potravin s vysokým podílem vlákniny (celozrnné pečivo, otruby, lněné semínko, sója, sušené fíky, špenát).
http://vlasta­.kafe.cz/clan­ky/zdravi/2015/7/20­/vse-co-potrebujete-vedet-o-cukrovce/

Fíky mají střední glykemický index – 60. Jsou v kategorii od 56 do 70, takže by neměly ublížit, pokud to nepřeženete.

http://www.re­habilitace.in­fo/vyziva-a-jidlo/glykemicke-indexy-potravin-prehledne-v-tabulce/