adefree

fíkus benjamín

Ahoj čím hnojit fíkus??A jak je možné aby se rozrostl???

Nejlepší odpověď
beer

F. benjamin se hnojí běžnými organickými hnojivy pro pokojové rostliny a zastřihováním se rozrůstá.
http://www.jak­bydlet.cz/cla­nek/492_fikus-benjamin-a-jeho-pestovani.aspx

Další odpovědi
jaza

Benjamíny pěstuji již léta. Zdárně je množím tak, že odstřihuji menší větvičky a nechám asi 3 měsíce zakořenit ve vodě. Čistě zelený roste rychleji, bílo-zelený strašně pomalu. Přesto se mi daří je i kombinovat, tzn., žezakořeněné řízky obou odrůd zasadím do 1 květináče a snažím se je proplétat. Můj 20-ti letý čistě zelený benjamín mě již vytlačuje z bytu, protože jeho koruny benjamínu v našem prostředí njdou zastřihávat. Jdou, ale již nikdy neobrazí novými výhony a pak to nevypadá hezky. Hnojím tekutým hnojivem pro pokojové rostliny, vždy 1× za 3 týdny.