Avatar uživatele
Gregg

Jak vyřešit fikci SJM a narovnání v katastru?

Dobrý den, potřebuju vyřešit fikci SJM. Na katastru potřebují vymazat exmanželku, což jsem neudělal do 3 let od rozvodu. Rozhodnutím soudu o rozvodu z r. 2013 a podle smlouvy o majetkovém vypořádání dům z pozemkem patří pouze mne. Částku, kterou jsem měl zaplatit exmanželce, už jsem uhradil. Mám to od ex potvrzeno s ověřeným podpisem. Exmanželka si nečiní nárok na dům a bude plně spolupracovat. Nyní jsem refinancování hypotéku, která je na dům, a jsem v ní jediným zadatelem, tudíž pro její čerpání musím narovnat zápis na katastru, že jsem jediným majitelem

Zajímavá 0 před 1098 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Na stránkách ČÚZK se vyplní interaktivní formulář návrhu na vklad, k němu se přiloží nabývací listina, což je v tomto případě pravomocné rozhodnutí soudu a podá se na příslušný KÚ. Poplatek za podání je 2 000 Kč. Platí se v kolcích nebo po výzvě. Právník ani notář není potřeba.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Pokud dům patří pouze Vám, měl byste dát návrh na zápis změn do katastru , s doložením právního stavu a listinných podkladů. Ideálně když Vám s tím pomůže odborník.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Gregg

Navrh na katastru byl zamitnut kvuli pravni fikci. Poslali me za pravnikem protoze mi neporadi jake dalsi kroky mam udelat. Tedy-primarne musim na katastru zmenit SJM ktere tam porad je na podilove spoluvlastnictvi.

před 1097 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Fikci čeho? A měnit SJM na podílové vlastnictví je podle mého špatná cesta: zápis v katastru by měl odpovídat realitě, které podle popisu je taková, že zánikem manželství nemovitost přešla z SJM do vyšeho výlučného vlastnictví. Jediný problém je, že to řešíte po 8 letech …

před 1097 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Proč to píšete sem? Napište advokátovi, co vám tehdy připravoval smlouvy …

před 1098 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Gregg

Tehdy jsme to meli bez advokata. Smlouvu o vyporadani jsme si sepsali, overili podpisy a soud ji potvrdil. Tot vse. Nyni katastru nestaci rozhodnuti soudu a smlouva o majetkovem vyporadani. Samozrejmenerekli mi co bych jeste mel dolozit a poslali me za pravnikem. Jenze pravnik mi poradil abych odkoupil od ex jeji podil s pomoci klasicke kupni smlouvy za 1000 kc. Ze je to nejrychlejsi a nejjistejsi reseni. Trochu se mi to nezda-financak by po mne mohl chtit zaplatit dan z prijmu 15 % a to z ceny ziskaneho podilu na baraku a jeste me dat k soudu ze se snazim obchazet tuto dan . Ale to je jen moje nepodlozena obava. Dalsi moznosti je pry prepsani podilu ex na nezletilou dceru a pak dcera mi to muze darovat . Predpokladam ze az v 18. jenze to neresi vubec nic-pro banku je zakladni abych byl jedinym majitelem uz nyni . Proto se tady ptam a doufam ze nekdo mel stejny problem.

před 1097 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

Žena Vám to nemusí prodávat, stačí když Vám to daruje. Každopádně jen z toho tak jak to popisujete může být vše jinak.

před 1097 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Gregg

Z darovani jeji pulky bych platil 15% dan z prijmu . Proto ta prodej…

před 1097 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Gregg

Tak pro ty co to jednou budou resit take:
Musi se anulovat puvodni smlouva o majetkovem vyrovnani jelikoz po tech letech vse spadlo do fikce a podiloveho spoluvlastnictvi. Dale se ve stejnem dokumentu uzavre nova dohoda o tom ze podilove vlastnictvi zanika a vznika vlastnictvi pouze jedne ze stran. Podepisi obe strany a je to priloga pro katastralni urad na zaklade ktereho udela vymaz subjektu ktery uz neni spoluvlastnikem.

před 1071 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony