fibrematozní hemangiom

dcera si stěžovala na bolest v lýtku .doktři řekly, že má fibrematozní hemangiom

Nejlepší odpověď
quentos

hemangiom: patologický útvar (tj. nejčastěji nádor) vznikající novotvorbou krevních cév. Je-li fibromatózní, pak pochází z nakupení vazivové tkáně na nějakém místě v těle.

slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?typ_hle­dani=prefix&typ_hle­dani=prefix&ci­zi_slovo=fibrom

a viz zdroj

Zdroj: lekarske.slov­niky.cz/pojem/an­giom

Další odpovědi
annas

Jedině lékař Vám správně vysvětlí, o co jde.
Překopírovala jsem Vám význam slov z Velkého lékařského slovníku.

hemangiom – benigní nádor vzniklý z krevních cév. Rozsáhlé hemangiomy mohou být vrozené. Drobné h. jsou jako červené hrbolky běžně na kůži.

fibromatóza – onemocnění charakterizované nadměrnou benigní fibroprodukcí, fibroplazií.

Fibroplazie – chorobná tvorba vaziva.

benigní – nezhoubný. Užívá se k označení takového onemocnění nebo jeho průběhu, které nevede k těžšímu poškození organismu a které má popř. tendenci k vyléčení.

Zdroj: http://lekarske­.slovniky.cz/po­jem/fibroplazie

ostrovidka

pište prosím česky – správně je doktoři řekli, ti doktoři, víte???