Fenomén Youtube. Je možné se tím uživit?

V dnešní době funguje už jako celosvětová internetová televize, ovšem se stalo rájem i pro zdatné youtubery, kteří si přišli k penězům. Dá se tím uživit?

Odpovědi
Sebevědomí

To záleží na tom jak se youtuber trefí divákovi do noty. Jak se zalíbí. Jaký obsah točí…Myslím, že je to dost kontroverzní. Zkrátka když je youtuber dost dobrej tak se chytne. To záleží na štěstí. Ale živit se tím můžou jen ti dobří.

Drap

Někteří se tím živí velmi dobře,jiní se za mnoho let neprosadí.

zjentek

Jasně- na hlouposti jiných se dá živit nejlépe a YT je jen další možností pro darmožrouty*!

*ten, kdo v reálném životě nehne prsem.

Roman71

Záleží na tom, jakou cílovou skupinu diváků autor videí osloví a zda sežene dostatek sponzorů (přispěvatelů), aby z toho mohl poplatit běžné výdaje.
Jinak je to práce s dost nejistým ziskem. Pokud bych se tím měl živit já osobně, musel bych mít zaručený jistý příjem. Nechtěl bych skončit pod mostem.

Rohlik

Lze, ale na YT prorazí jen hrstka lidí.

aliendrone

Jsou tací, které do živí velmi dobře. Nemám nic proti takovým „umělcům“ (a dost možná jsou to i umělci bez uvozovek), jelikož mne jejich činnost nic nestojí. Na rozdíl od „UMĚLCŮ“, kteří si velmi dobře žijí z koncesionářských poplatků, podpůrných fondů ministerstva kultury či místní rozvoj a obecně z eráru.

Pokud se ale podíváš na jejich tvorbu, zjistíš, že jsou to převážně úplné kraviny. Navzdory tomu nezřídka dostávají značné množství lajků – to to HODNĚ vypovídá o něčem úplně jiném. ;) :D :D