Nikikalu

Fenka se bojí větru za okny, co s tím?

Dobrý den. Máme pětiletou malou fenku křížence. Bojí se samozřejmě Silvestrovských rachejtlí, ale bojí se i jen větru když s něčím jen mírně pohne na balkóně apod. To nedělala, když byla do dvou let ještě s naší druhou fenkou co se nebála, až když zůstala sama. Neuklidní se ani v blízkosti páníčků, ani konejšením, klepa se a zalejzá pod stůl, do koupelny apod. Ale ven jde kdykoli moc ráda a natěšená, i při větru i při případném hluku venku. Nevíme co dělat, někdy to trvá dlouho, vítr bývá i několik dní. Děkujeme za radu.

Nejlepší odpověď
fcoop

Bojácnost psa se nejčastěji projevuje jako nepřiměřený strach z neznámých situací, nových nebo strach vzbuzujících pachů (veterinární ordinace), z nových osob, zvířat či věcí a hlasitých zvuků. Příčinou strachu bývá vrozené založení psa, nedostatečná socializace psa v rané štěněcí fázi. Bázlivost může pes získat také kopírováním chování jiného psa – velmi často se tak štěňata naučí bázlivosti od bázlivé matky nebo se jejich plachost dostaví jako důsledek nevhodného zacházení ze strany člověka. Často však bývá příčinou různá kombinace těchto faktorů. Bázlivý pes reaguje útěkem, třesem, schováváním se do temných koutů, kňučením, štěkáním, pomočováním nebo pokálením se, případně i defenzivní agresivitou. Tato reakce se může stupňovat až do paniky.
 http://www.muj-pes.cz/chovani/baz­livost-159.html

Další odpovědi
Šidlo

na youtube sú mnohé videá so skúsenými kynológmi

nemá náhodou skôr strach z okna či z balkóna? neumrel druhý psík počas búrky?

zjentek

Nejspíš se nebojí větru, ale konkrétního zvuku a ten může bejt spojený s nepříjemným zážitkem ..identifikuj zdroj zvuků, kterejch se při větru bojí a odstraň, co půjde.
Pokud je větrno několik dní, máš skvělou šanci to doma akusticky dotáhnout až ke komfortu pro psa.

lexx

zvířata často vycejtí přítomnost zlých duchů, démonů a mimozemšťanů kteří jinak nejsou vidět

Drap

Jsou jen dvě možnosti. Buď si na vítr za okny zvykne, nebo s tím bude muset žít.

ReHu

Co takhle zkusit novou psí kamarádku.